Na splavišti zuřila bitva. Nilfgaarďané obklíčili a odřízli od mostu bojovníky, kteří předtím neutekli a bránili se na barikádách z cedrových a borových klád. Při pohledu na vracející se spolubojovníky spustila hrstka obránců radostný křik. Poněkud předčasně. Sevřený klín protiútoku sice vytlačil a smetl Nilfgaarďany z mostu, na břehu jej však z obou stran sevřela jízda…

Svět v kraji u Jarugy

V našem konfliktu proti sobě stojí dvě strany, každá se skládá ze tří armád. Hráči se vždy hlásí za konkrétní armádu v jejichž barvách poté na akci bojuje. 

Armády jsou určeny hráčům v cílové věkové skupině akce s doprovodem – koukni sem na stránku Registrace.

Každá z armád má počáteční limit 50 bojovníků, v případě naplnění kapacit budeme počty bojovníků mírně navyšovat.

Důležitými osobami jsou panovníci a jejich gardy. Vedou svojí armádu, vymýšlejí strategii a povzbuzují bojem znavené bojovníky. Jak se stát panovníkem je napsané v Registraci.

Nilfgaardské císařství

Všichni to viděli. Všichni viděli i to, jak na vojáky na mostě v následující chvíli z lesa zaútočila jízda v černých a zelených pláštích. Byli již tak blízko, že slyšeli třesk zbraní.

Nilfgaardské císařství je nejmocnější říší na celém známém kontinentu.

Její armády oděné do černé se zlatými slunci ve znaku jsou obávaní všude po celém světě. V První válce se mu povedlo obsadit území na jižním břehu řeky Jarugy. Nyní se zástupy Černých vyloďují na druhém břehu a decimují vše, co jim stojí v cestě. To vše se děje z vůle samotného císaře, kterým je Emhyr var Emreis.

V Niflgaardské armádě panuje přísná disciplína a kázeň. V tuto chvíli je rozdělena na tři části. Každé velí schopný taktik, jež byl pověřen císařem Emhyrem osobně.

ARMÁDY A PANOVNÍCI

Sbor armád Východ

černá armáda
velitel generál Jan Calveit

Sbor armád Střed

černá armáda
velitel polní maršál Menno Coehorn

Operační skupina Verden

černá armáda
velitel generál Joachim de Wett

Severní království

…získal koně v černé čabrace a v jeho sedle udeřil na křídlo nepřátel. Do průlomu, který otevřel v jejich řadách, za ním vtrhli halberdýři a sudličníci v tunikách s červenou routou.

Sever je po první válce roztříštěný. Nalézt společnou řeč napříč královstvími je složité. Přesto se v povodí Jarugy složila koalice armád, které chtějí zúčtovat s černými nájezdníky jednou provždy.

Je jasné, že Sever ještě neřekl svoje poslední slovo!

Armádní sbory severu nejsou zdaleka tak jednotné, mají však výhodu domácího prostředí a také velkých vojevůdců, kteří stojí v jejich čele.

Vojska Aedirnu

žlutá armáda
velitel král Demawend III.

Pěší armáda Temerie

bílá armáda
velitel konetabl Jan Natalis

Partyzánské oddíly
Lyrie a Rivie

červená armáda
velitelka královna Meve

CP

Je ti víc než 17 let, rád bys jel/a, ale nemáš skupinu, ve které se můžeš přihlásit? Přihlaš se jako CP!

CP jsou zvláštní skupinou účastníků – spíše pomocníci organizátorů – ztvárňují krátkodobé postavy (více či méně bojové), které podporují atmosféru a příběh hry. 

CP na Mostech přes Jarugu fungují trochu jinak, než jak jste byli zvyklí. Hráči CP utvoří velkou, organizovanou skupinu a jednotlivé role (ať už individuální nebo skupinové) budou rozděleny na místě tak, aby byli všichni spokojení. Pro účast v CP skupině je potřeba být starší 17 let včetně, a je vhodné disponovat aspoň kostýmovým základem. Byť budeme kostýmy pro CP částečně půjčovat, určitě nejsme schopni zaručit všem plné kostýmové zázemí. 

Míst v CP týmu je cca. 25 až 30.