Všechny informace potřebné k registraci na Mosty přes Jarugu jsou dál na téhle na stránce.

Registrace

Hry se mohou účastnit pouze předem registrovaní. Možností jak se na hru dostat je několik.

Všechny možnosti pro registraci jsou popsané dál na této stránce.

Přihlašování na ročník 2024 bude spuštěno v polovině srpna!

Jak se přihlašuje na Mosty přes Jarugu?

hráči

Hra cílí na účastníky ve věku 13 – 16 let (nejnižší možný věk pro přihlášení je 11 let). Akce je primárně určena dětským oddílům (jako jednotlivec s nelze přihlásit). Pokud si nejste jisti, zda vaše skupina splňuje parametry dětského oddílu, napište na e-mail

Na 4 účastníky ve věku 11 – 16 let může připadat maximálně 1 účastník starší 17 let. Tedy na skupinu, kde je 12 účastníků pod 17 let se mohou registrovat maximálně 3 účastníci nad 17 let.

Skupina 3 hrajících účastníků nemůže mít sebou hrající doprovod. Ale platí, že doprovod, který za ně odpovídá mít musí, bude tedy nebojový (neúčastní se hry).

Účast je podmíněna zaplacením registračního poplatku. Ten činí 400,- Kč (250,- Kč hra + 150,- Kč ubytování) a je potřeba jej uhradit převodem v dostatečném předstihu před akcí. Při odhlášení později než týden před akcí nejsme schopni vrátit poplatek celý, zpět bude zaslána částka 150,- Kč, která pokrývá náklady na ubytování. Cenu akce jsme byli nuceni navýšit kvůli neúměrně rostoucím nákladům na její pořádání. 

Pravidlově se pak hráči liší na 2 skupiny mladší účastnici představují Vojáky a starší bojovníci (nad 17 let) Veterány.

Jak bude probíhat registrace hráčů?

1) Odpovědný vedoucí za celý oddíl vyplní jednoduchý formulář. Budeme potřebovat informace o něm a o jeho organizační jednotce. V dotazníku nás také bude zajímat počet lidí, které bude registrovat.

2) Na e-mailovou adresu získanou formulářem mu do 1-2 dní zašleme tabulku (pro pracování v ní bude potřeba mít Excel), do které vyplní údaje o všech jím registrovaných hráčích. Tabulku poté odešle zpět a následně obdrží pokyny k platbě
Tabulku je potřeba vyplnit a odeslat DO JEDNOHO TÝDNE od jejího obdržení. V případě nedodání bude celá skupina smazána a s registrací budete muset začít znovu. Doporučujeme si tedy informace do tabulky připravit předem.

3) Stavy přihlášených bude možné sledovat online skrze odkaz. Místa v armádách budeme upravovat podle počtu “rezervovaných míst”, to jsou ty které nahlásí vedoucí odpovědný za registraci, a po řádné registraci je přesuneme do kolonky “registrovaní”. To by mělo vedoucím oddílů umožnit přehled o tom, jak je která armáda zaplněná.

4) Počáteční stavy budou 50 míst v každé z armád. Po naplnění kapacit budeme stavy mírně navyšovat. 

panovníci

Konkurz na panovníky je uzavřen. 

Role panovníků jsou předběžně určeny, samozřejmě je ale možné roli kteréhokoli panovníka změnit (např. kvůli pohlaví hráče*ky).

Nilfgaard:
Sbor armád východ: Jan Calveit
Sbor armád střed: Menno Coehoorn

Operační skupina Verden: Joachim de Wett

Severní království:
Vojska Aedirnu: Demawend III.
Pěší armáda Temerie: Jan Natalis

Partyzánské oddíly Lyrie a Rivie: Meve

Kritéria konkurzu:
Pro roli panovníka je kritické mít hezky vypadající kostým a dobré komunikační schopnosti s účastníky. Panovník v průběhu hry jedná jako taková naše prodloužená ruka a zastává roli spíše podpůrnou pro jejich armády.

Dále je nutné zmínit, že měníme funkci vlajkonošů ve hře. Ti již nebudou nadále zastáváni námi zajištěnými lidmi, ale každý panovník si musí zařídit vlajkonoše vlastního. Roli v bitvě bude mít vlajkonoš stejnou jako doposud (chodit s armádou, určovat pozice na některých střetech, zajišťovat oživování, etc.), ale budou pro něj přidány speciální pravidla do hry. Role v žádném případě nebude čistě bojová, zároveň ale nebude plnohodnotným organizátorem a hru si užije také. 

Panovník si krom jiných požadavků tedy musí zajistit:
– 5 člennou gardu
– 1 vlajkonoše

(- Neboť jsou Mosty hlavně akcí pro skupiny dětí, tak je pro Vás velkou výhodou v rámci konkurzu, když s Vámi jede oddíl, kroužek, etc.)

Máte-li zájem, pošlete prosím do konce dubna email na mostypresjarugu@skaut.cz s informací o 
– Roli, o kterou máš zájem
– Tvém jménu
– Tvými zkušenostmi v podobných rolích a dřevárnách obecně, klidně připněte i nějaký obrázek fešného kostýmu
– Jmény členů tvé gardy (samozřejmě se nemusí jednat o finální seznam a skuteční členové nakonec mohou být jiní, ale musíme již teď vědět, že jsi schopen gardu skutečně složit)

– Jménem Vašeho vlajkonoše 
– Další poznámky (například proč bychom měli vzít Vás a ne někoho jiného, oddíl se kterým jedete, etc.)

Po skončení konkurzu si všechny zájemce projdeme a odpovíme, jestli jste roli dostali nebo ne. Doporučujeme tedy věnovat přihlášce trochu snahy, ať je vidět, proč jste dobří kandidáti.

CP

Je ti víc než 17 let, rád bys jel/a, ale nemáš skupinu, ve které se můžeš přihlásit? Přihlaš se jako CP!
Přihlašování pro CP bude spuštěno v průběhu června 2024

CP jsou zvláštní skupinou účastníků – spíše pomocníci organizátorů – ztvárňují krátkodobé postavy (více či méně bojové), které podporují atmosféru a příběh hry. 

CP na Mostech přes Jarugu fungují trochu jinak, než jak jste byli zvyklí. Hráči CP utvoří velkou, organizovanou skupinu a jednotlivé role (ať už individuální nebo skupinové) budou rozděleny na místě tak, aby byli všichni spokojení. Pro účast v CP skupině je potřeba být starší 17 let včetně, a je vhodné disponovat aspoň kostýmovým základem. Byť budeme kostýmy pro CP částečně půjčovat, určitě nejsme schopni zaručit všem plné kostýmové zázemí. 

Míst v CP týmu je cca. 25 až 30.